10 rzeczy, za które jestem wdzięczna mojej mamie

Dzień Matki to doskonała okazja, by zastanowić się nad tym, za co jesteśmy wdzięczni swojej mamie? Wiadomo, że dała życie, że wstawała w nocy … a czy masz w swojej pamięci, takie sprawy, które są tylko Twoim, osobliwym doświadczeniem? 

Ja mam! 

  1. Jestem wdzięczna mojej mamie za to, że nauczyła mnie szacunku do życia. Nie planowali z tatą dużej rodziny, a mimo to urodziła pięcioro dzieci. Na dodatek powtarza zawsze, że jak ktoś by jej szóste dziecko podrzucił na wycieraczkę, to też przygarnie i wychowa. 
  2. Jestem wdzięczna mojej mamie, że po śmierci mojego taty opiekowała się schorowaną teściową, mimo, że była wtedy w takiej sytuacji, że sama potrzebowała pomocy.  Potrafi dać siebie drugiemu człowiekowi do końca. 
  3. Dziękuję mojej mamie za to, że w czasie głębokiego komunizmu i biedy w Polsce odrzuciła propozycję wyjazdu za granicę do pracy i zarabiania dużych pieniędzy. Powiedziała, że nie zostawi nas za żadne skarby świata. Pokazała mi w ten sposób, że są rzeczy ważniejsze niż dobra materialne. 
  4. Dziękuję mojej mamie, za to, że jest dla mnie wzorem gościnności. Mieszkaliśmy w małym mieszkaniu w bloku, a w naszym domu zawsze było miejsce dla podróżnego, przyjezdnego czy pielgrzyma. 
  5. Jestem wdzięczna mamie, że pozwoliła nam się kłócić i nauczyła nas się jednać i sobie wybaczać. Dziś pomaga mi to żyć z ludźmi, którzy myślą inaczej niż ja i nie we wszystkim się we mną zgadzają. 
  6. Dziękuję mojej mamie, że zawsze jest zadbana, uczesana, umie się bawić i odpoczywać, bo nauczyła mnie w ten sposób dbać o siebie. 
  7. Dziękuję mojej mamie za to, że z każdej trudnej sytuacji znajduje wyjście i nigdy się nie załamuje, a kłód pod nagami miała bez liku.
  8. Jestem wdzięczna mojej mamie za to, że zawsze mówi, co myśli. Pomaga mi to żyć w prawdzie. 
  9. Dziękuję mamie za to, że daje mi przeświadczenie, że cokolwiek zrobię, zawsze będzie przy mnie.
  10.  Dziękuję mojej mamie, że kocha mojego męża jak własnego syna. 

A Ty, za co jesteś wdzięczny swojej mamie?

9 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *